• Úvod
  • go.walk.noow
  • info@go-noow.sk
  • 0903620260
  • GO-NOOW.sk – športové recyklované legíny, kraťasy, ponožky, čelenky, multifunkčné šatky, návleky na topánky, palice a doplnky.
Menu

Technológie

Fast Lock
Vonkajší uzamykací systém, ktorý vďaka pevnej pracke umožňuje rýchle a spoľahlivé nastavenie vhodnej dĺžky palice. Funguje veľmi dobre aj pri nízkych teplotách. Pružina,ktorá je súčasťou systému pomáha pri fixovaní uzamykacieho mechanizmu pri jeho ovládaní.
Ultra Lock Externý uzamykací systém, ktorý vďaka pevnej hliníkovej pracke umožňuje rýchle a spoľahlivé nastavenie vhodnej dĺžky palice.
Špičkový vnútorný uzamykací systém, ktorý vďaka mechanizmu „expansion bolt“ umožňuje rýchle a spoľahlivé nastavenie vhodnej dĺžky palice. Stačí nastaviť dĺžku a otočiť. Vďaka použitiu dvoch "rozpínacích" bodov zaručuje Gabel stabilitu pri chôdzi alebo behu.
Light Locking System Systém vnútorného uzamykania a nastavenia vhodnej dĺžky palice.
Inovatívna technológia WIRED vám umožní palicu zložiť jednoduchým tlačidlom. Jednotlivé časti palice sú spojené ultra odolným lanom. Výhodou tejto technológie je použitie veľmi tuhej, ľahkej palice, ktorá zaberá veľmi málo miesta, čo výrazne uľahčuje jej transport. Niektoré modely majú v zloženom stave len 33 cm.
S-Carbon
Vďaka Twist Lock sú vaše palice kompaktné a v spoji nevzniká žiadna vibrácia, čo zaručuje efektívnejší prenos energie. Tento uzamykací systém sa ovláda pomocou dvoch jednoduchých, ľahkých a intuitívnych krokov. Stačí otočiť o 90° spodnú časť smerom k ikone otvoreného zámku. Postupujte podľa pokynov na tyči (otvorený / zatvorený visiaci zámok). V súlade s otvoreným zámkom potiahnutím smerom von sa spodná časť uvoľní od hornej. Po uvoľnení spodnej časti je možné túto otočiť smerom k hornej, čím sa palica stane kompaktnou. Ak ho chcete znova zložiť, stačí znova vložiť spodnú časť do hornej, potom ju otočte smerom k uzavretému zámku s otočením o 90°. Po uzamknutí rôznych sekcií môžete palicu normálne používať. Systém Twist Lock bol patentovaný spoločnosťou Gabel a je výborným riešením pre skladanie palíc a zachovanie ich tuhosti a stability po rozložení.
Najkvalitnejšie uhlíkové vlákna, vďaka ktorým sú palice ľahké a tuhé.
Použitie špeciálnej reflexnej farby zvyšuje viditeľnosť pri chôdzi či behu – najmä po zotmení.
Kevlar je jeden z najodolnejších materiálov na svete – 5-krát ľahšia ako oceľ. Zosilňuje palice vyrobené z uhlíkových vlákien.
Karbid - špeciálna zliatina kovu, polokovu a atómu uhlíka, z ktorej sú vyrobené hroty palíc - vídiové. Tento materiál je odolnejší voči oderu ako oceľ.
Hliníkové prvky palíc prešli procesom ochrannej oxidácie materiálu, čím sa zvýšila jeho pevnosť, životnosť a odolnosť proti poškriabaniu.
N.C.S. STRAP je integrovaný systém pútka a rukoväte patentovaný značkou GABEL. Použitím palíc s týmto systémom si môžete byť istí najlepším úchopom. Najkvalitnejší materiál použitý v remienku vám umožní držať palicu vždy blízko palca - keď ju pustíte z ruky, takmer automaticky sa vráti na svoje miesto, čím sa maximalizuje sila odtláčania v rytme, ktorý zaručuje úspech vašej chôdze alebo behu. A čo viac, jedným kliknutím môžete pútko odopnúť z rukoväte a bez problémov ho znova pripevniť - obzvlášť dôležité pri horských behoch alebo chôdzi. Na odopnutie stači jedna ruka.
Anti Impact

GABEL ANTI IMPACT [A.I.] - čo sa skrýva za systémom patentovaným našou spoločnosťou? Za 60 rokov si produkty Gabel získali veľa pozitívnej spätnej väzby a milióny používateľov po celom svete. Naše palice používajú profesionáli, pokročilí amatéri a tí, ktorí chôdzu s palicami využívajú len rekreačne. Pre túto širokú skupinu zákazníkov Gabel vyvíja množstvo riešení uľahčujúcich používanie palíc, počúvajúcich názory lekárov, inštruktorov a propagátorov chôdze s palicami. Výsledkom je, že sme vyvinuli a patentovali systém ANTI - IMPACT, ktorý pohlcuje vibrácie spôsobené kontaktom palice so zemou. GABEL A.I. používa mikrobunkový vankúš podobný materiálu používanému v automobilovom priemysle na tlmenie závesných systémov. Väčšina značiek používa pružiny pre ich antišokový systém; to môže spôsobiť dlhodobé problémy s vibráciami, pretože reaguje ako skákajúca lopta. Niektoré iné systémy používajú elastické nekovové materiály, ale ich účinnosť je obmedzená vzťahom k priemerom tubusov. Systém eliminuje vibrácie, ktoré sa môžu bolestivo dostať do vašich zápästí alebo lakťov. Špeciálne puzdro je namontované v systéme nastavenia palice. ANTI-IMPACT je možné zapnúť a vypnúť pomocou redukčného mechanizmu. V našom oddelení výskumu a vývoja sme dôkladne otestovali všetky systémy redukcie vibrácií dostupné na trhu. Naše závery sú jasné. Jedine systém ANTI IMPACT znižuje vibrácie merané pod 100 HZ - teda všetky spôsobujúce poranenia zápästia, tzv. mravčenie a bolestivý a veľmi ťažko liečiteľný zápal laterálneho epikondylu humeru, t.j. "Tenisový lakeť". Špeciálna skupina palíc ANTI IMPACT v kolekcii GABEL je určená pre všetkých amatérov nordic walkingu alebo chôdze / trekkingu. Systém odporúčame najmä používateľom, ktorí často chodia po tvrdých povrchoch, intenzívne schádzajú strmé úseky alebo ich v minulosti trápilo brnenie v zápästí či „tenisový lakeť“.

Twist Lock
Vďaka Twist Lock sú vaše palice kompaktné a v spoji nevzniká žiadna vibrácia, čo zaručuje efektívnejší prenos energie. Tento uzamykací systém sa ovláda pomocou dvoch jednoduchých, ľahkých a intuitívnych krokov. Stačí otočiť o 90° spodnú časť smerom k ikone otvoreného zámku. Postupujte podľa pokynov na tyči (otvorený / zatvorený visiaci zámok). V súlade s otvoreným zámkom potiahnutím smerom von sa spodná časť uvoľní od hornej. Po uvoľnení spodnej časti je možné túto otočiť smerom k hornej, čím sa palica stane kompaktnou. Ak ho chcete znova zložiť, stačí znova vložiť spodnú časť do hornej, potom ju otočte smerom k uzavretému zámku s otočením o 90°. Po uzamknutí rôznych sekcií môžete palicu normálne používať. Systém Twist Lock bol patentovaný spoločnosťou Gabel a je výborným riešením pre skladanie palíc a zachovanie ich tuhosti a stability po rozložení.
Top Click System Systém, ktorý vám umožňuje pripevniť a odopnúť popruh k rukoväti, kompatibilný s jednoduchým patentom na ovládanie dĺžky popruhu. Stačí zdvihnúť horný zámok umiestnený v rukoväti, nastaviť vhodnú dĺžku popruhu a zámok opäť zavrieť.
NCS SYSTEM: integrovaný popruh a rukavica. Spojenie C.P.S. systém s rukavicou poskytuje doteraz nepredstaviteľné úrovne pohodlia, vďaka čomu môžete rovnomerne tlačiť dole celou rukou. Pocit ľahkosti a pohody uľahčuje prirodzený pohyb NW, čím zvyšuje výkon športovca.
Aby sa maximalizovala uzamykacia sila modelov s FAST LOCK, Gabel predstavuje koncept MULTI LOCKING, ktorý spája uzamykaciu silu pracky so spoľahlivosťou tradičného uzamykacieho systému s vnútorným expandérom. Pridanie extra uzamykacieho mechanizmu, LITE LOCKING SYSTEM, zaručuje úplné držanie palice pri každej teplote a teréne.
Veľmi ľahké palice pre najnáročnejších užívateľov, vyrobené zo 100% najkvalitnejších uhlíkových vlákien. Naša najľahšia palica váži 96 g.
Popruh pripevnený k rukoväti Biomatrix II je model Word Cup Click, ktorý sa jednoduchým gestom oddelí od rukoväte a v núdzových situáciách sa odpojí napätím 40 kg.
Tiger, nový grip Gabel pre pretekárske a vysokovýkonné komunity; preštudovaný a rozvíjaný vo všetkých aspektoch. Vyrobené z bi-materiálu (tvrdý-mäkký), dosahuje ideálnu systémovú palicu, ktorá poskytuje najlepšiu priľnavosť pre dokonalé ovládanie s neporovnateľným komfortom.
Termosublimačná grafika s ochranou proti poškriabaniu.
Remienok Gabel Fit-Link System 3D zvyšuje výkon, bezpečnosť a pohodlie na maximum. Pre náročné technické prechádzky a ešte náročnejších trekerov použite Gabel F.L.S., voliteľný pre všetky palice s T.C.S.
Inovácia lyžiarskej turistickej palice vyvinutá v spolupráci s rakúskym športovým tímom ASKIMO, majstrom sveta. Nový DUAL SPIKE so svojou neporovnateľnou priľnavosťou je efektívny a bezpečný pri výstupe a zostupe, najmä v kritických podmienkach so zľadovateným snehom a skalami.
Z evolúcie technológie FT2S sme vyvinuli FTS aplikovanú na všetky palice národného tímu Gabel. Zliatinová rúrka ALU 7075 T651 bola študovaná s geometriami a povrchovými úpravami, aby sa získal produkt, ktorý vďaka dokonalému vyváženiu hmotnosti a vysokej stabilite zaisťuje vynikajúcu aerodynamickú účinnosť a zvýšenú odolnosť proti nárazom brány.
Ergonomické a ľahké pre nový koncept pohodlia pri lyžovaní: BIOMATRIX, nová omotávka s rýchloupínacím systémom, jedinečná na trhu bez akéhokoľvek kovu, s hmotnosťou o 30 % nižšou ako úchopy na trhu. Ergonomický dizajn.
Systém CLICK Gabel využíva páku, ktorá remienok ľahko uvoľní stlačením tlačidla. Jednoduché, spoľahlivé, bezpečné, nosnosť až 35 kg. Po prekročení tohto limitu systém popruhy uvoľní automaticky.
Rukoväť Ergo Fit bola navrhnutá s ohľadom na bio-mechaniku, pre maximálnu ergonómiu, ľahkosť a praktickosť. Bol vyvinutý tak, aby ponúkal rovnakú ergonómiu úchopu bez ohľadu na to polohu rukoväte. Je tiež mimoriadne praktický, vďaka jednoduchému nastaveniu a odstráneniu prateľného popruhu bez akéhokoľvek náradia, vďaka TCS (Gabel Patent).
Naše košíky sú nepostrádateľné pri chôdzi po mäkkom teréne, jednoducho sa montujú a vymieňajú a sú vzájomne zameniteľné. Dostupné v tvaroch vhodných na letné aj zimné použitie. Pre trekking a výlety na snežniciach má Gabel špecifický produkt pre každú potrebu.
O viac ako 40 % viac: E.X.L. je výnimočný uzamykací systém pre ultraľahké produkty a pre najnáročnejších užívateľov. E.X.L. dokonale uzamkne palice s minimálnou rotačnou silou. V skutočnosti je možné obe tubusy uzavrieť len prstami a prekonať tak odpor presahujúci 100 kg.
Systém Locking Antishock on/off Spring System vyvinutý spoločnosťou GABEL svojou geometrickou progresiou absorbuje nárazy pri nárazoch do terénu, čím eliminuje prenos škodlivých vibrácií. Pohodlie, ktoré je nutnosťou.
Hliníkové prvky palíc podrobené špeciálnej úprave pri veľmi nízkej teplote zaručujú trvanlivosť materiálu (odolnosť proti poškriabaniu), estetiku a hladkosť povrchu - dôležité najmä pri skladaní a rozkladaní palíc.
Zaoblená horná časť rukoväte je naklonená 6° - 7° voči zemi, čo dáva pevný úchop a voľnosť pri púšťaní a chytaní palice za pochodu.
Vysoko výkonný hrot pre dokonalé odpichnutie na každom povrchu.

    INFORMÁCIE O NOVINKÁCH PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

    Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

    Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.