• go.walk.noow
 • info@go-noow.sk
 • 0903620260
 • GO-NOOW.sk – športové recyklované legíny, kraťasy, ponožky, čelenky, multifunkčné šatky, návleky na topánky, palice a doplnky.
Ako si vybrať správne legíny
28.04.2023

Ako si vybrať správne legíny

Legíny sú veľmi populárnym a pohodlným kúskom oblečenia, ktoré by mali byť súčasťou každej ženskej skrine. Avšak, pri výbere správnych legín je dôležité zvážiť niekoľko faktorov, aby ste si vybrali tie, ktoré vám najviac vyhovujú a budú sa vám najlepšie nosiť.

Pri výbere legín môže zákazníčka zvažovať nasledujúce: strih, materiál, vzor, farebnosť, štýl, pôvod výroby, kvalitu, udržateľnosť, aktivita na ktorú sú legíny určené, cenu, balenie a iné.

Ako dopadol alpský test palíc Gabel Mont Blanc Tour - pre treking a skialpinizmus z línie expert ?
23.02.2023

Ako dopadol alpský test palíc Gabel Mont Blanc Tour - pre treking a skialpinizmus z línie expert ?

Veronika Kuhejdová je ako sa hovorí dievča z fachu a preto sme s napätím čakali na výsledok testovania. Tak nech sa páči, takto to dopadlo.

Facebook Veronika     Instagram Veronika

„MONT BLANC TOUR LITE" je trekingový model palíc z línie Expert určený pre užívateľov hľadajúcich spoľahlivosť, odolnosť a trvanlivosť. Teleskopické palice, dostupné pre každého, určené pre náročné použitie. Vhodné aj na zimné použitie: lyžovanie, snežnice, skialpinistické lyže, Back Country. Navrhnuté a vyrobené tak, aby poskytovali to najlepšie v tých najextremnejších podmienkach."Toto boli slová, ktoré ma motivovali pri výbere týchto palíc".

Veronika Kuhejdová: Pri plánovaní túry alebo každého dobrodružstva treba zvážiť viacero aspektov a podľa toho sa rozhodnúť, či je dobrý nápad vyraziť.
13.02.2023

Veronika Kuhejdová: Pri plánovaní túry alebo každého dobrodružstva treba zvážiť viacero aspektov a podľa toho sa rozhodnúť, či je dobrý nápad vyraziť.

Chcete si vyvetrať hlavu, zažiť dobrodružstvo, alebo stráviť čas s rodinou v prírode? Nech už je vaša motivácia vyraziť na turistiku akákoľvek, je dobré vedieť, čo si zbaliť efektívne do batohu a ako si vybrať pohodlné turistické oblečenie. 

O užitočné rady a informácie sa s nami podelí skúsená turistka Veronika Kuhejdová.

V rozhovore sa ešte dozviete:

 • čo všetko berie do úvahy pri plánovaní turistiky,
 • kde čerpá inšpirácie a aké zdroje používa,
 • ako sa balí na jednodňovú turistiku,
 • ideálne trekingové oblečenie,
 • výber správnej obuvi na konkrétny druh turistiky,
 • čo si zvykne pribaliť, ak ide na viacdňovú turistiku,
 • kedy používa turistické palice,
 • jedlo, voda a hygiena na turistike,
 • a aký je jej najväčší turistický sen.

 

Nordic Walking palice Gabel FX 75 Carbon - recenzia
23.02.2023

Nordic Walking palice Gabel FX 75 Carbon - recenzia

Neskutočné palice. Asi týmito slovami by som opísal GABEL FX 75. Je to jeden z top modelov tejto talianskej spoločnosti a naozaj spĺňa atribúty dokonalej nordic walking palice. Nakoľko som mal možnosť testovať ich niekoľko mesiacov, zoznámili sme sa detailne.

Nech sa páči, tu je verdikt.

Palice pre nás testoval  Andy Hlaváč:

zakladateľ klubu NORDIC ACTIVITY RATNOVCE

víťaz Slovenského pohára NW 2022

účastník Svetového pohára NW - 4.th place

medzinárodný rozhodca ONWF

inštruktor SNWA a WMNWA

Andy Hlaváč je expert pre výber palíc. Pokiaľ potrebujete vybrať spávne palice, alebo kvalitný tréning Nordic Walking, neváhajte ho kontaktovať.

Behám a aj testujem palice na trailový beh Gabel FX-75 a skladacie Cobra 3S TR
10.01.2023

Behám a aj testujem palice na trailový beh Gabel FX-75 a skladacie Cobra 3S TR

Rozmohol sa nám tu taký nešvár, že ultráši čim ďalej tím viac používajú palice pri behu , a dobre robia. Ja už roky používam značku Leki ultratrail , používam ich len na beh nad 50km takže nie moc často . Dostal som do rúk paličky z talianskej značky Gabel a hneď to najlepšie čo máju zo snake carbon FX-75 v celku a skladacie Cobra 3S TR .Vďaka technológii snake carbon a priemeru 16mm sa paličky pohybujú v hmotnosti okolo 100g .

Ďakujeme za testovanie a recenziu Danovi Sýkorovi , skúsenému ultra trailovému bežcovi z klubu Pieščanský ultrášik.Na ich srtánke www.ultrasik.sk nájdete veľa informácií o trailovom behu a tiež tipy na trasy vhodné pre trailový beh aj s popismy, fotkami a mapami. Tiež si u nich môžete zakúpiť aj palice Gabel, kde Vám veľmi dobre poradia na základe vlastných skúseností, ktorých majú neúrekom. 

Trasa na Nordic Walking v Trnave - Kamenný Mlyn
10.01.2023

Trasa na Nordic Walking v Trnave - Kamenný Mlyn

Trnava má nielen historické centrum, ale aj rekreačnú oblasť nazvanú Kamenný mlyn.

Trnava má jedinečné kultúrno-historické pamiatky a predovšetkým bohatstvo cirkevných stavieb, ktoré sú hlavnými znakmi starobylej Trnavy, jedného z najatraktívnejších miest na Slovensku. Perla medzi slovenskými mestami často označovaná aj ako „malý slovenský Rím“

Kamenný mlyn v Trnave je rekreačná oblasť, ktorej súčasťou sú rybníky, amfiteáter, kúpalisko a náučný chodník. Samotné kúpalisko je prírodného charakteru.

Najlepšie trailové bežecké palice: 3 modely, ktoré si nesmiete nechať ujsť
07.01.2023

Najlepšie trailové bežecké palice: 3 modely, ktoré si nesmiete nechať ujsť

Palice alebo trailové palice sú základným prvkom pri trailovom behu. Ale prečo používať palice počas trailového behu?

Trailový beh môže vyžadovať podporný nástroj na lepšie zvládnutie niektorých situácií. Hoci palice nie sú potrebné na beh po rovine, sú veľmi užitočné pri stúpaní do kopcov. V skutočnosti je dokázané, že so stúpajúcim sklonom stúpajú aj výhody, ktoré so sebou používanie palíc prináša.

Námaha sa prerozdelí do väčšieho počtu svalových vlákien. Vďaka zapojeniu trupu a paží klesá únava nôh, pričom sa implementuje efekt „náhonu všetkých štyroch kolies“. Zvyšujú rovnováhu a stabilitu a celkovo znižujú namáhanie kolien, členkov a dolných končatín. Používanie trailových bežeckých palíc zlepšuje váš výkon a znižuje fyzické problémy.

Trasa na Nordic Walking vo Vavrišove - humná smer guľášovisko
07.01.2023

Trasa na Nordic Walking vo Vavrišove - humná smer guľášovisko

Vavrišovo, vstupná brána do Vysokých Tatier

Obec Vavrišovo leží vo východnej časti Liptovskej kotliny, v údolí rieka Belá.

Je východiskovou obcou do Vysokých Tatier, z južnej strany ju ohraničuje diaľničný ťah Žilina - Košice. Panoramatickým pohľadom z obce vidieť pohoria Nízkych, Západných a Vysokých Tatier.

Trasa na Nordic Walking v Novej Lesnej - malý okruh
07.01.2023

Trasa na Nordic Walking v Novej Lesnej - malý okruh

Nová Lesná, obec s najkrajším výhľadom na Tatry

Obec Nová Lesná leží priamo na  juhovýchodnom úpätí Vysokých Tatier. Časť chotára je súčasťou TANAPU.

Nová Lesná má ideálnu polohu v podhorí Vysokých Tatier, v blízkosti mesta Poprad a cca 10 km od medzinárodného letiska je turisticky zaujímavá.

Originálna tabuľa pri vstupe do Novej Lesnej s nápisom, Obec s najkrajším výhľadom na Tatry kopíruje časť hrebeňa Vysokých Tatier. Urobiť si fotografiu s tabuľou zachytávajúcou Lomnický štit, Prostredný hrot a Slavkovský štít.

Trailové bežecké palice: ako ich používať a prečo ich používať
04.01.2023

Trailové bežecké palice: ako ich používať a prečo ich používať

Používanie palíc počas tréningu a pretekov v trailovom behu môže znamenať rozdiel: poďme spolu zistiť prečo

V porovnaní s inými športmi, ktoré si vyžadujú používanie palíc, mnohí trailoví bežci ešte o používaní palíc iba začínajú uvažovať. V skutočnosti sú trailové palice veľmi užitočné pri výstupe a v niektorých prípadoch aj pri zostupe. Ich použitie vám v skutočnosti umožňuje lepšie rozložiť váhu, čím sa znižuje zaťaženie kolien, členkov a chrbtice. Prispievajú tiež k lepšiemu rozloženiu námahy na viaceré svalové skupiny horných aj dolných končatín, odďaľujú príznaky únavy a udržujú konštantnejšie tempo.

  INFORMÁCIE O NOVINKÁCH PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

  Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

  Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.